Jak poprawić kondycję przesuszonej skóry ciała?

Jak poprawić kondycję przesuszonej skóry ciała?

Jesienią skórze należy się porządna dawka nawilżenia i regeneracji! Sprawdź, jak skutecznie odżywić i nawodnić skórę zmęczoną sezonem opalania i wysokich temperatur. Dowiedz się, które kosmetyki naturalne zapewnią Ci najszybszy i najbardziej trwały efekt!

Letnie miesiące to najprzyjemniejszy czas w roku. Kojarzy nam się z relaksem, odpoczynkiem, wyjazdami i nowymi wrażeniami. Niestety dla naszej skóry jest to dość trudny i mocno obciążający okres. Wysokie temperatury w połączeniu ze sporą dawką promieni słonecznych doprowadzają do odwodnienia i pogorszenia się ogólnej kondycji skóry ciała. Co zrobić, żeby jesienią przywrócić skórze atrakcyjny wygląd?

Nawilżaj od zewnątrz i od wewnątrz!

Aby przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia, warto zastosować jednocześnie kilka skutecznych zabiegów nawilżających. Pierwszym, najbardziej oczywistym, chociaż również często przez nas lekceważonym sposobem jest picie wody. Ile wody warto wypijać? Ogólne zalecenia mówią o 2-3 litrach wody dziennie. Warto jednak obliczyć ile konkretnie płynów potrzebuje nasz organizm, wykorzystując do tego celu specjalny wzór.

Od swojej wagi ciała odejmij 20 kg. Uzyskaną wartość, np. 50 (70 kg – 20 kg) przemnóż przez 20 ml. W naszym przykładzie uzyskamy wynik 1000 ml. To jeszcze nie wszystko! Do uzyskanej ilości płynów należy dodać stałą wartość 1500 ml. W ten sposób uzyskujemy ilość wody, której w rzeczywistości potrzebuje nasz organizm. Nasz ostateczny wynik to 2500 ml (1000 ml + 1500 ml), czyli 2,5 litra. Oczywiście wartość ta może się zwiększyć jeśli np. intensywnie się pocimy (trening, wysoka temperatura). Warto również dodać, że część wody dostarczamy ciału wraz z posiłkami, np. owoce zawierają bardzo duże ilości wody.

Uszczelnij naturalne bariery naskórkowe!

Kolejnym sposobem na nawilżenie skóry od wewnątrz jest stosowanie kosmetyków, które wzmacniają naturalne bariery chroniące skórę przed utratą wody. Za zatrzymywanie wilgoci we wnętrzu skóry odpowiada m.in. cement międzykomórkowy – substancja zbudowana z lipidów, które można porównać do uszczelki. Cement międzykomórkowy zlokalizowany jest w głębokich warstwach naskórka – jego zadaniem jest zatrzymywanie wody zmagazynowanej w skórze. Wszelkie uszkodzenia cementu, do których często dochodzi latem, skutkują odwodnieniem skóry, które ciężko jest usunąć stosując zwykłe kosmetyki nawilżające. Nawet jeśli dostarczymy skórze odpowiednią ilość wody, skóra nie będzie miała szansy jej zatrzymać. Właśnie dlatego oprócz klasycznych kosmetyków nawilżających, dodatkowo warto stosować specjalne preparaty dostarczające skórze substancji, przy pomocy których można naprawić ubytki w szczelnej strukturze cementu międzykomórkowego.

Ostatni krok kuracji nawilżającej to stosowanie wspomnianych wcześniej kosmetyków nawilżających. Jeśli zastosujemy się do opisanych wcześniej wskazówek, takie kosmetyki będą miały szanse zadziałać i pozostawić trwały efekt w postaci świetnie nawilżonej, zregenerowanej, gładkiej, elastycznej i sprężystej skóry ciała!

Które kosmetyki spełnią wszystkie Twoje wymagania?

Aby uniknąć konieczności nakładania na skórę wielu produktów, wybierz kosmetyki, które jednocześnie nawilżają, regenerują i uszczelniają naskórek. W składzie takich produktów znajdziesz zwykle naturalne oleje roślinne, które są niewyczerpanym źródłem witamin i cennych kwasów tłuszczowych. Nasze typy:

1) Olej awokado Nature Queen – pochodzący z Australii olej awokado zawiera dużo witamin (A, B, E, H, K, PP, F), mikroelementów, nienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów i protein. Ma świetne właściwości nawilżające, regenerujące, kojące, przeciwzapalne, odmładzające, ujędrniające i przeciwzmarszczkowe czytaj więcej

2) Olej arganowy organiczny Biotanic – zawiera prawie 100 aktywnych składników o działaniu nawilżającym, regenerującym i ochronnym – m.in. niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), izoflawony, skwalan, witaminy E i F oraz wiele innych aktywnych biologicznie surowców. Świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów cer czytaj więcej

3) Masło shea organiczne Biotanic – pozyskiwane z nasion drzewa masłowego, które zawierają aż 50% naturalnych tłuszczów – kosmetyk doskonale odbudowuje naturalne bariery ochronne skóry uszkodzone w wyniku wystawienia skóry na działanie zanieczyszczeń, promieni słonecznych czy niezdrowego stylu życia czytaj więcej

Pamiętaj, że odwodniona skóra jest znacznie mniej odporna na uszkodzenia oraz zmiany związane z procesami starzenia. Jeśli chcesz, żeby skóra ciała jak najdłużej zachowała dobrą formę, nawilżaj ją głęboko i regularnie!