GĄBKI KONJAC – sposób na czystą i zdrową skórę!

GĄBKI KONJAC – sposób na czystą i zdrową skórę!

Gąbki Konjac są wytwarzane z korzenia rośliny Amorphophallus konjac, nazywanej również Dziwidłem Riviera. Roślina ta pochodzi z chińskiej prowincji Junnan, choć obecnie uprawiana jest również w innych miejscach na terenie Chin. Stosuje się ją głównie do celów spożywczych. Dodatkowo bywa stosowana jako środek wykrztuśny, oczyszczający organizm, wspomagający odchudzanie, a nawet mający właściwości przeciwnowotworowe.

Innym, ważniejszym z naszego punktu widzenia zastosowaniem, jest możliwość wytwarzania z konjaku specjalnych gąbek do oczyszczania i masażu twarzy. Gąbki Konjac zawierającą wiele cennych składników, które bardzo pozytywnie wpływają na wygląd skóry, np.:
- białka,
- węglowodany,
- minerały: żelazo, fosfor, miedź, cynk,
- witaminy: A, E, D, B1, B6, B12, C, kwas foliowy i inne.

Oczyszczając twarz przy pomocy gąbki Konjac pielęgnujemy cerę już na etapie demakijażu i mycia twarzy.

Niekwestionowaną zaletą gąbek Konjac jest fakt, że oczyszczają one skórę niezwykle głęboko, jednocześnie zupełnie jej nie podrażniając. Dzięki temu mogą być bezpiecznie stosowane nawet przez osoby z bardzo delikatną, wrażliwą skórą.

Jak stosować GĄBKI KONJAC?

Przed zastosowaniem gąbkę należy solidnie zmoczyć i delikatnie odcisnąć. Nasiąknięta wodą zwiększa swój rozmiar, a także staje się miękka i bardzo delikatna dla skóry. Aby oczyścić twarz, należy masować ją okrężnymi ruchami – w ten sposób wykonujemy delikatny peeling i jednocześnie stymulujemy krążenie krwi w skórze. Nie ma potrzeby nakładania jakiegokolwiek preparatu oczyszczającego (gąbka namoczona w wodzie świetnie oczyszcza cerę), ale oczywiście można to zrobić. Nie należy jednak przesadzać z ilością – odrobina kosmetyku w zupełności wystarczy.

Jaką gąbkę wybrać?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz aż 23 rodzaje gąbek Konjac! Jak dokonać wyboru z tak dużej oferty? Przygotowaliśmy dla Ciebie małą podpowiedź.

Oferujemy:
- gąbki dla dzieci oraz dla osób zmagających się z problemami skóry – najbardziej delikatne, do twarzy i ciała,
- gąbki do oczyszczania ciała (do kąpieli),
- gąbki do oczyszczania twarzy,
- gąbki do tatuaży – przeznaczona do oczyszczania skóry ze świeżo wykonanym tatuażem,
- mini-gąbki – bardzo poręczne i praktyczne,
- płatki do demakijażu i oczyszczania z gąbki Konjac,
- ściereczki do demakijażu i oczyszczania twarzy z gąbki Konjac,
- zestawy podróżne.

Gąbki różnią się przede wszystkim wielkością, kształtem i strukturą, od której zależy stopień oczyszczania cery. Dla delikatnej skóry wybieramy łagodniejsze produkty, dla grubej skóry (np. na ciele) nieco mocniejsze.

Dodatkowo najpopularniejsze typy gąbek dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Kolor nie jest tutaj jednak ozdobą – jest związany z obecnością dodatkowych składników aktywnych, które nadają gąbce specyficzne właściwości. Dzięki nim gąbka jeszcze precyzyjniej i skuteczniej pielęgnuje konkretny rodzaj cery. Wyróżniamy gąbki z:
- bambusowym węglem drzewnym dla cery mocno zanieczyszczonej,
- glinką czerwoną o właściwościach przeciwzmarszczkowych,
- glinką różową dla cery wrażliwej i osłabionej,
- glinką zieloną dla osób ze skórą tłustą, mieszaną i trądzikową,
- rumiankiem dla cery wrażliwej, naczynkowej i alergicznej,
- zieloną herbatą dla osób narażonych na stres, zanieczyszczenia, prowadzących niezdrowy tryb życia.

Wszystkie gąbki znajdziesz TUTAJ.