Betulina – sposób na błyskawiczną regenerację osłabionej skóry!

Betulina – sposób na błyskawiczną regenerację osłabionej skóry!

Poznaj cudowne właściwości jednego z najskuteczniejszych naturalnych surowców kosmetycznych. Dowiedz się czym jest betulina! Sprawdź jakie problemy ze skórą pomoże i rozwiązać ten unikalny, roślinny składnik!

Betulina to jeden z głównych składników ekstraktu z kory białej brzozy – drzewa, które od wieków słynie z szerokich właściwości leczniczych i kosmetycznych. Betulina z chemicznego punktu widzenia jest zaliczana do triterpenów – roślinnych związków chemicznych wykorzystywanych do produkcji kosmetyków - jako substancje regenerujące, ochronne, naturalne barwniki i środki nadające smak (np. w kosmetykach do pielęgnacji jamy ustnej).

W naturalnej korze brzozy znajdziemy 20-30% betuliny. W ekstrakcie z kory, związek ten stanowi już nawet 95%. Betulina odpowiada za charakterystyczny kolor pnia brzozy. Jest bardzo skutecznym, bezpiecznym i nietoksycznym środkiem pielęgnacyjnym o bardzo intensywnym działaniu, nawet przy niskich stężeniach.

Skuteczny antyoksydant

Betulina skutecznie neutralizuje wolne rodniki, które powstają w wyniku narażenia skóry na działanie szkodliwych czynników, takich jak: promieniowanie UV, stres, zanieczyszczenia czy niezdrowy tryb życia. Składnik zapobiega uszkodzeniom, które wywołują wolne rodniki, dzięki czemu pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Świetny składnik o działaniu odmładzającym

Wyciąg z korzenia brzozy ma także świetne właściwości odmładzające. Wszystko dzięki hamowaniu aktywności enzymów, które przyczyniają się do niszczenia kolagenu i elastyny – włókien odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Dodatkowo betulina stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu ogranicza problem powstawania zmarszczek, wiotkości skóry i cellulitu.

Ratunek dla cer wrażliwych, chorych i skłonnych do alergii

Betulina ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwobrzękowe i redukujące świąt. Minimalizuje podrażnienia, wzmacnia naturalną odporność skóry, a także świetnie wspomaga pielęgnację cery dotkniętej łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry i innymi problemami dermatologicznymi. Dodatkowo ekstrakt z kory brzozy zmniejsza skłonność skóry do powstawania reakcji alergicznych.

Sposób na przebarwienia

Kolejnym, niekwestionowanym atutem kosmetyków z betuliną, jest ich pozytywny wpływ na proces wytwarzania barwnika, co przekłada się na ograniczenie problemu powstawania przebarwień i wyrównanie kolorytu cery. Dodatkowo betulina wzmacnia naturalne mechanizmy, które zapobiegają rozwojowi czerniaka – groźnego nowotworu skóry.

Pomoc dla słabych i wypadających włosów

Betulina to także świetny sposób na wzmocnienie słabych, cienkich i wypadających włosów. Składnik ten intensywnie regeneruje cebulki włosowe sprawiając, że włosy rosną szybciej, są zdrowsze, mocniejsze, a ich wypadanie wraca do fizjologicznego poziomu.

Naturalne kosmetyki z betuliną

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką gamę skutecznych, naturalnych kosmetyków z betuliną. Oferujemy:
- Balsam brzozowy z betuliną – świetnie sprawdza się w przypadku mocno odwodnionej, wrażliwej skóry ciała,
- Oliwka do ciała z betuliną – ma lekką, żelową formułę – jest polecana do pielęgnacji skóry dzieci oraz dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry,
- Kremy do twarzy z betuliną, nagietkiem i rokitnikiem – seria preparatów o silnych właściwościach regenerujących, przeciwzapalnych, antyalergicznych – kosmetyki przywracają odpowiedni poziom nawilżenia skóry, zapewniają jej naturalną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i przyspieszają procesy gojenia skóry,
- Brzozowa lub rokitnikowa pomadka ochronna z betuliną – intensywnie regeneruje delikatną, przesuszoną i pękającą skórę warg, zapobiega nawrotom opryszczki, a także zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem słońca, wiatru i mrozu,
- Balsam myjący do włosów z betuliną – doskonale pielęgnuje włosy słabe ze skłonnością do wypadania, przywraca im zdrowy naturalny blask, jednocześnie nie podrażniając nawet najbardziej delikatnej skóry głowy.

Wszystkie kosmetyki z betuliną znajdziesz TUTAJ.